LYOPOTRAVINY Z JESENÍKŮ

Potraviny zbavené vody, ale ne živin a vitamínů

Lyopotraviny

Poctivé, české ovoce bez chemické zátěže, z prostředí hor a ještě k tomu poctivě lyofilizované se zachováním co největšího množství živin? Opravdu takový klenot u nás v česku máme? Máme!

Není maso jako maso, není vejce jako vejce, není ořech jako ořech a tak stejně není lyofilozované ovoce jedno jako jiné.

Jsem šťatsná za to, že jsem dostala možnost spolupracovat s těmito českými poctivci, protože najít ovoce, které prošlo poctivým procesem lyofilizace a zachovává si tak tu slíbenou nutriční bohatost, byla výzva. Děkuji <3. 

🛒 Pro nákup s výhodami:

Pro nákup na webových stránkách lyopotraviny.cz využijte slevu díky slevovému kódu:

???

???

🍓 Oblíbené produkty od Lyopotravin:

Na trhu je poměrně velké množství lyo ovoce, které však prošlo zrychleným procesem lyofilizace a tento proces je sice výhodný ekonomicky, proto firmy mohou nabídnout ovoce za nižší ceny, avšak to, co si z tyto nižší ceny kupujete není ani zdaleka srovnatelné s tím, co si koupíme právě u Lyopotravin, které své poctivě pěstované ovoce lyofilizuje 3 dny, kdy výsledkem není jen nasušená pochutina ale potravina, která má uchované mikronutrienty a rozšíří Vám tak nutriční profil Vašeho jídleníčku.

Ukážu Vám pár mých oblíbenců nejen ze sekce lyofilizované ovoce, protože Lopotraviny nabízí i bio produkty na pečení, vaření, zdobení, však se podívejte níže. 

Lyofilizovaný rakytník

Z lyo rakytníku jsem naprosto nadšená. Tuhle nadupanou kyselou pochoutku doporučuji do jogurtů, na dozdobení kaše či dezertu. Pravidelně, preventivně, hravě. 

Podporuje dobrou náladu, jelikož podporuje v našem těle tvorbu serotoninu. Obsahuje užitečné bioflavonoidy a velké množství vitaminu C. Podporuja naši obranyschopnost, kardiovaskulární zdraví a díky kumarinům a triterpenovým kysleinám se z tohoto plodu stává velmi vycvičená armáda s protizánětlivým účinkem. 

Lyofilizované jahody

Legenda mezi legendami! Jestli na něčem poznáte rozdíl mezi poctivě a nepoctivě lyofilizovaným ovocem, jsou to tyhle vonící, křehké jahody. 

Lyofilizované jahody jsou složeny ze 100% českého ovoce bez přidaného cukru, konzervantů, barviv a jiných látek.

Jahody byly šetrně ručně natrhány na plantážích na Kolínsku, hluboce zamrazeny a dále pak lyofilizovány. Jedná se o stále plodící odrůdu, tudíž se její chuť mění dle počasí.

Na výrobu 100g lyofilizovaných jahod připadá cca 1000g čerstvých jahod.

Lyofilizované meruňky

Lyofilizované broskve jsou složeny ze 100% českého ovoce bez přidaného cukru, konzervantů, barviv a jiných látek.

Meruňky byly šetrně ručně natrhány v sadech na jižní Moravě, hluboce zamrazeny a dále pak lyofilizovány. Chuť lyofilizovaných broskví zůstává zachována, jako když si ji právě utrhnete ze stromu. Jsou famózní.

Na výrobu 100 g lyofilizovaných meruňek připadá cca 750 g čerstvých meruňek.

 

Blue spirulina – z jídla vykouzlíte zdravé umění 

Blue Spirulina (phycocyanin) je přírodní extrakt, který se získává z modrozelených řas. Obsahuje významné mnosžtví bílkovin a vitaminů ze skupiny B. Dále se může pochlubit bohatou škálou minerálních látek a obecně se dá zařadit mezi nejkoncentrovanější zdroj mikronutrientů. Koncentrace biologicky významných látek v blue spirulině je opravdu ohromná, proto její pravidelné užívání může velmi efektivně obohatit Váš nutriční profil a tím i zdraví. 

Fykocyanin je modré barvivo, díky kterému je tento prášek právě ták krásně modrý. Je nejen uměleckým aktérem, jelikož vykouzlí z Vašich smoothies, krémů i jogurtových misek uměleckoé dílo ale je i silným antioxidantem. Wow! 

Lyo prach ze šípku/ černého rybízu

Prach ze šípku a černého rybízu používám na zdobení ale i jako přísadu do jogurtů a smoothie, na kaše, jelikož jsou velmi bohatým zdrojem fytonutrientl a mikronutrientů.
Někdo si možná říká, takový detail přece nemá ani smysl řešit, „css, nějakou půl lžičku do jogurtu, co to jako ovlivní“. A já říkám že má cenu řešit všechno, co děláte opakovaně, ať už neprospěšného či prospěšného. A zvýšit antioxidační potenciál stravy tím, že tam přidáte něco, co diametrálně neovlivní chuť ale rozšíří portfolio nutričně prospěšných látek za mě smysl má. A víte co? Ták moc krásně ty jogurtové misky a kaše pak vypadají! Však víme, že jíme i očima. 

Bio mandlová mouka

Na lyopotravinách seženete širokou škálu přirozeně bezlepkových muk. Kombinace ovecných vloček, mandlové a kokosové mouky Vám vykouzlí naprosto parádní základ pro zdravý perník. Můj aha moment přišel s vůní, překrásně voní a při pečení dezertu jsem přilákala pozornost i mých úžasných sousedek! napsala jsem Vám recept na blog. 

Bio quinoa

Quinoa je přirozeně bezlepková potravina plná vlákniny a významných vitaminů a minerálních látek. Vzhledem k tomu, že se jedná o sacharidovou potravinu má zajímavý obsah bílkovin. 
Příprava je podobná rýži. Doporučuji obiloviny a pseudoobiloviny pro zlepšení využitelnosti živin máčet. Po namočení vodu slijte a dejte novou. Poměry: 1 hrnek quinoi a 3 hrnky vody. Vodu ss quinoou přiveďte k varu, poté stáhněte teplotu a nechejtecca 15 až 20 minut vařit. Jakmile na Vás quinoa začne mávat svými ocásky, je hotová! Buďto ji používáme do směsi grilované zeleniny př. k masu nebo do salátků s nějakou dobrou osvěžující zálivkou. 

Články s lyo potravinami:

Retreat ženy (k) sobě

Pojď k sobě, odpočinout si, být v autenticitě, v bezpečném prostředí podobně naladěných žen, na krásném nově zrekonstruovaném místě, Osvoj nové dovednosti a uvolni se s námi.

Lahodný Perník s jablky

Jak si připravit sytý, voňavý, veganský perník s jablky, čokoládou a lyofilizovaným ovocem? Tady je recept!

Retreat 3

Dechberoucí, láskyplný, opravdový a léčivý, plný smíchu i slz, plný otázek i odpovědí, plný strachů i důvěry, plný výstupů z komfortní zóny i relaxace. To byl náš další Retreat na téma Strachy a stres.

Nepřehlédni další srdcovky

Tomchai

Kvalitní čaje a koření namíchané s láskou a s respektem k životu, lidem i přírodě.

Netoxická domácnost

Protože lze mít čisto a být krásná i s ohledem na zdraví své i planety.

Nallu

Bosko-botky, které mě propojují se zemí a pomáhají procítit každý krok.

Wugi

Probiotické šampaňské pro malé i velké? Tento jednoduchý home-made návyk bych doporučila do téměř každé rodiny, pod wugi se podepíšu.

Chcete zařadit
zdravé návyky i do svého života?

Provázím lidi na cestě k životu v souladu se sebou, tedy ve zdraví.