o mně

Průvodkyně sebepoznáním

Každý čin je buďto projevem lásky, nebo voláním o ni.

Jsem (divo)žena, co se skrze svůj vlastní příběh stala průvodcem na cestě ke zdraví mnoha lidem se zdravotními dysbalancemi. Provázím lidi na cestě k životu v souladu se sebou, tedy ve zdraví. Jako nástroje při provázení klientů mi slouží nikdy nekončící cesta studia, správné návyky, soucit, moudré otázky a pokora.

Věřím, že všechny odpovědi na to, co teď a tady skutečně potřebujeme, už nosíme v sobě a mnohdy už je i známe, jen tomu plně nedůvěřujeme, protože nedůvěřujeme sobě. Jak bychom mohli jen tak sami bez razítka a potvrzení uznávané autority naprosto přirozeně a intuitivně vědět, co potřebujeme, že…?

Bez sebepoznání není sebepřijetí, bez sebepřijetí není sebeláska, bez sebelásky není autenticita, bez autenticity není soulad, bez souladu není zdraví

0 +
proškolených HODIN
0 +
spokojených klientů
0
let praxe
0 +
rozesmátých duší

Kvalitní sebepoznání, zdravé návyky & změna mindsetu

Zdraví vždy nebylo automatickou součástí mé cesty. Vím, jak chutná sebe-nenávist, poruchy příjmů potravy, chronické angíny, chronické záněty močového měchýře, ledvin, střev, deprese či syndromy vyhoření i pocit, že to na tomto světe prostě nemá cenu.

S odstupem času jsem za tyto cenné zkušenosti velmi vděčná, především když teď rozumím i tomu, že jsem si je (byť nevědomě) vytvářela já sama. Kvalitní sebepoznání, změna mých nevědomých programů, neprospěšných přesvědčení, návyků a myšlení mi pomáhá na cestě k životu v nadstandardním zdraví a spokojenosti.

Věřím, že chronická onemocnění (jak fyzická, tak mentální) nevznikají bez příčiny a jsou velmi laskavou pozvánkou k probuzení a ke změně. Jestli si ve svém životě volíme ty správné cesty nám nepotvrdí nikdo ve vnějším světě ani kniha, ani ta nejelpší studie, tím jediným důkazem je náš vlastní vnitřní pocit souladu a naše fyzické i mentální zdraví. Tvůj aktuální stav je vlastně reportem Tobě o Tvých volbách (ať už vědomých nebo nevědomých).

Lásku nehledej, ale kultivuj
Jsem tu pro ty, kteří se rozhodli převzít zodpovědnost za svůj život a budovat pevné zdraví, láskyplnné vztahy a být dobrou inspirací svému okolí i následujícím generacím.
Kým pro vás mohu být?

Vystupuji v mnoha rolích

Jako nutriční terapeutka

nabízím individuální služby nutričního poradenství

Skutečně věřím, že správně nastavená výživa je užitečným nástrojem jak zdravých lidí, tak i těch se zdravotními nerovnováhami. Zároveň v praxi běžného smrtelníka rozhodně nemusí být vědou ale tím, co nám byla vždy, naprosto elementární potřebou.

Nebo jak jsme to do toho 21. století bez všech informací přežili?

Pro každý enviroment se dá uplatnit penzum zcela jednoduchých pravidel s inspirací v přírodě, např. základní přirozené potraviny (na Tenerife mango a seafood, v Česku jablko a hovězí), sezónnost, lokálnost, kvalita.

Představte si co by se stalo, kdyby se ze supermarketů jednoho dne záhadně ztratilo všechno, co je průmyslově ultrazpracované (slazené jogurty, tyčinky, buchty, polotovary, zmrzliny, slazené nápoje,…) a zůstaly by tam přirozené potraviny (+ tradiční výrobky jako obyčejné sýry, bílé jogurty, máslo,..) mohli bychom jen s úsměvem pozorovat, co by se dělo se zdravím a tvarem postavy nakupujících.

Vždy je však samozřejmě důležité vzít v potaz individuální kontext jednotlivce, obzvláště pokud má nějakou zdravotní dysbalanci.

A jelikož mě navštěvují převážně lidé s již rozvinutými chronickými potížemi (poruchy trávení, střevní záněty, autoimunity, ekzémy, hormonální dysbalance, diabetes…) tak tady právě narážíme na ten případ, kdy se doporučení vhodné výživy, návyků, nutraceutik či suplementů opravdu o hlubší poznání lidského těla opírají, takto dysbalancovaný organizmus už si s běžným výčtem potravin pravděpodobně efektivně neporadí.

Tady platí stonásobně pořekadlo, co je pro jednoho lékem, může být pro jiného jedem.

Jako certifikovaná MŠMT a ICF koučka

ve své praxi využívám koučovacích technik

Ve své praxi využívám techniky i nástroje koučinku a díky hře se slovy a otázkami si tak klient může na mnoho důležitých uvědomění dojít sám. Podtrhuji tímto přístupem své vlastní přesvědčení a postoj: všechno, co potřebujeme vědět už víme.

Problém není v tom, že řešení nevidíme, ale v tom, že jej jako řešení nevnímáme.

Poskytuji provázení v přírodě, v prostředí svého domu/ na sjednaném místě či online. 

NEDOKONČENÁ cesta za Naturopatií

Momentálně se vzdělávám v tří letém oboru Klinická nutriční medicína na škole Klinická Naturopatie a jsem za ni moc vděčná. Vážím si všech těch nasbíraných informací. 

Jako mentor či supervizor

mentoruji podobně smýšlějící kolegy z oboru

Své poznání učím také kolegy z oboru 1:1 a během praxí i malé skupinky.

V praxi s klientem jde o mnohem více, než naučit se o diagnóze, metabolizmu, výživě, nemoci, testech. 

Jde o dovednosti jako: navnímat klientův příběh, znát alespoň lehce typologii osobnosti pro snazší práci s klientem, identifikovat příčiny, které stojí za dysbalancemi, umět číst mezi řádky (né všechno bude klient umět pojmenovat), vést klienta žádoucím tempem (jaké to je?), budovat vzájemnou důvěru, dávkovat mu informace tak, aby je byl schopen implementovat do své každodenní praxe, být mu takovou oporou, aby se necítil sám ale zároveň ho vést k zodpovědnosti a samostatnosti v rámci vlastních rozhodnutí a uchopení informací.

Je to krásná alchymie, do které dává každý terapeut, průvodce, lékař, specialista svoji vlastní esenci a přitahuje si svojí specifickou klientelu.

Jako přednášející i pořadatel

přednáším na klíč pro školy i firmy, pořádám s kolegyňkou retreaty

Do svých hodin vkládám to, co jsem sama vždy oceňovala. Zakládám si na pohodové atmosféře, plodných diskuzích, interaktivních přednáškách ideálně s praktickými vsuvkami pro sebepoznání.

Přednáším na akreditovaných kurzech pro výživové poradce v Praze a Brně. Je mi velkou ctí, že mohu být součástí MŠMT vzdělávání pod institucí Fitnessintitut s.r.o., kterou zalolžil mnou velmi uznávaný kamarád a kapacita v oboru sportovní výživy, Mgr. Jan Caha.

Tvořila jsem kurz pro Institut funkční medicíny a výživy v Praze a také pro slovenské trenéry na Vzdělávání Digital.

Od roku 2016 pořádám nejrůznější akce a workshopy, účastním se přednášek pro firmy a školy, mezi mnou pořádané akce patří 6 turnusů projektu Zpět ke kořenům, kde jsme 3 dny v přírodě implementovaly správné návyky – chladová terapie, pohyb, strava, seberozvoj, následovaly workshopy o zdravém chodidle př. se sportovní fyzioterapeutkou Mgr. Evou Roupcovou a online kurzy s mezinárodním coachem Michalem Kopčanem, PhD. Od roku 2023 s mojí kolegyňkou Katy pořádáme retreaty speciálně zaměřené na témata pro ženy.

Jako kreativec

Baví mě tvořit přínosné projekty.

DietSystem App, s.r.o. (trvá)
Začalo to tvorbou Aplikace pro nutriční terapeuty, poradce a trenéry, aplikace s názvem DietSystem App, s.r.o. Aplikace nyní slouží odborníkům po celé české republice, na Lékařských fakultách i v některých nemocnicích. V tomto roce jsme zavítali i na Slovensko a těšíme se na další spolupráce. 

Centrum Návyků (2019 – 2023)
Dalším z projektů bylo Centrum Návyků, do kterého jsem dala do slova i do písmene všechno. O Centru Návyků můžu s hrdostí říct, že se stalo jedním z nejvyhledávanějších segmentů v rámci konzultační činnosti na téma zdraví a chronických nemocí. S pokorou jsem na konci léta 2023 udělala rozhodnutí posunout se na jinou cestu. Děkuji za vše.

Začni Napořád (trvá)
Skvělým kurzem, do kterého jsme, s kamarádem mým milovaným, vložili velkou podstatu know-how, o které se v profesním i osobním životě opíráme, je kurz Začni Napořád. Turnusy otevíráme několikrát do roka, mrkněte

Sladká Alchymie (v procesu)
Z klientky se stala mojí vlastní iniciativou šéfka, no není to kouzelné? 😀 Spojení zdraví a sladkých chutí, pečení v rámci eliminací a edukace o glykemii v takovém podání, jaké chystáme tu ještě nebylo. Chystáme projekt Sladká Alchymie a spouštíme v roce 2024!

Retreaty  (trvá, chystáme již 3. turnus)
Tahle akce předčila i naše očekávání. S mojí spřízněnou duší a kolegyní Katy jsme spojily síly a vytvořily něco překrásného pro ženy. Více informací zde

Jako vizionářka

"Buď změnou, kterou chceš vidět ve světě." To je motto, které mě přitahuje a motivuje uskutečnit projekty dotýkající se nejen zdraví lidí, ale i naší krajiny a budoucích generací.

Jsem přesvědčená, že společnou synergií dokážeme zpomalit dopady naší velmi pokrokové, ale zároveň mnou vnímané jako více „odpojené“ společnosti. 

Vzájemný respekt, důvěra v sebe jako lidi, propojování se a láska jsou ty věci, které dokáží nám a našim dalším generacím vytvořit bezpečnější prostředí pro život.

Chceme to? Je třeba k tomu přispět. 

V rámci podpory fyzického a mentálního zdraví a důvěry v sebe i život tvořím Návykovník a Návykové stezky, o kterých si můžete přečíst, zapojit se, nebo je podpořit zde.

NÁVYKOVNÍK má být portál, který zkompletuje cestu z chronických onemocnění, ujít ji však musí každý sám. Jsi odborník a chceš se zapojit? Hledám garanty z řad lékařů, terapeutů, průvodců s přesahem a jiných odborníků. Zanechej mi zprávu, pokud by ses rád/a v budoucnu zapojil/a.

NÁVYKOVÉ STEZKY jsou vznikající celorepublikový projekt, který má za cíl obnovit vztah obyvatelů vesnic a měst s přírodou hravou a edukativní formou. 

Jste starosta/ starostka (osoba z řad lidí, co mi mohou pomoci s návrhem dotačního programu?) a rád/a byste do svého království přinesl/a něco krásného? Moc ráda se s Vámi potkám. 

Buď tou změnou, kterou chceš vidět ve světě, protože nejlepší cesta, jak někoho přesvědčit, je ho inspirovat.

Chcete zařadit
zdravé návyky i do svého života?

Provázím lidi na cestě k životu v souladu se sebou, tedy ve zdraví.