
Candida a 5R protokol
V terapii vnímám jako klíčové porozumět tomu, že candida se přemnoží, pokud jí vytvoříme uvnitř našeho těla podmínky. V protokolech (pouze) nezbrojíme proti (přemnožené) candidě ale vytváříme uvnitř organizmu takové podmínky, které jsou potřebné pro rovnováhu (nejen candidy) a spokojenost (nejen fyzickou ale i mentální), součástí je bezpochyby i zacílení na biofilmy a candidu, avšak né vždy to stačí. Proto na prvním místě edukuji i o zamyšlení se nad tím, kde já umožňuji tomu, aby se to opakovaně dělo. Kde možná potřebuji ještě víc porozumět (sobě).
DNES ALE VYNECHÁM MOJE (OBLÍBENÉ) PSYCHOSOMATICKÉ OKÉNKO A VYŠŠÍ PRINCIP CESTY KAŽDÉHO Z NÁS
Tento článek neslouží jako náhrada personalizované odborné péče, to jak s informacemi naložíte, vezměte prosím za svoji zodpovědnost. V případě potřeby a chutě se spojit na individuálním/ skupinovém setkání, se moc těším .
Candidy jsou běžné kvasinky, které máme v těle všichni. Patří do spektra našeho mikrobiomu stejně tak jako například bakterie, archea, protozoa. Kvasinky žijí i na kůži nebo v ústech a pokud jsou v rovnováze a v synergii spolu s ostatními mikroobyvateli, nijak nás na zdraví neohrožují, naopak, synergizují s ostatními obyvateli. Tato vzájemná koexistence tvoří právě to, čemu říkáme diverzita mikrobiomu, což podporuje sílu a zdravost našeho organizmu (až na vaginální mikrobiom, ten zas tak pestrý nepotřebujeme:)


