Krémová pohanková krupička

Krémová pohanková krupička

Obsah článku

Něco na úvod

Vracím se do vzpomínky, kdy mi pohankovou krupičku poprvé udělala moje kolegyňka Kristí na bytě v Praze mezi studiem. Zamilovala jsem si ji a následně ji vychytávala do té nejkrémovější krémovosti.

Je vhodná i do eliminačních diet, pro lidi s alergiemi na bílkovinu kravského mléka, laktózovou intolerancí či ty, kteří ve svém jídelníčku z nějakého důvodu vyřazujete lepek.

Pohanka je dobrý zdroj komplexních sacharidů, ale také vitaminů skupiny B, manganu, nebo hořčíku. Nezapomínejme také na rutin, bioflvonoidní glykosid, který se stará o zdraví a pružnost vašich cév. Zejména u lidí s kardiovaskulárním onemocněním je pohanka velmi prospěšnou a užitečnou potravinou.

Kokosové mléko dodá kaši naprosto fantastickou krémovost, chuť a výživnost. Kaše z kokosového mléka Vás zasytí na déle, než kaše z vody/ klasického kravského mléka.
Vyhněte se zředěným kokosovým mlékům s cukry, regulátory kyselosti a stabilizátory a vyzkoušejte tato tučná kokosová mléka v dobré kvalitě, např. z wild and coco nebo brainmarketu.

Jak jedna moje porce vypadá

Základ (pro Vás jsem to i zvážila):

Dochucení (libovolné), já používám:

  • bourbon vanilka prášek
  • cejlonská skořice
  • můžete použít med (já vynechávám)

Zdobení, přísady na kaši (libovolné), já nešetřím a střídám:

Postup

  1. Pohankovou krupičku si namočte přes noc, nebo rychlejší varianta na půl hodiny do kokosového mléka, nabobtná (pro rychlíky a nestíhače: ano uvaří se a bude chutnat i bez namočení).
  2. Na plotně ji na středním plameni zahřívejte a občas promíchejte, můžete nechat pár minutek pod pokličkou.
  3. Jakmile bude kaše hotová, můžete do ní po stáhnutí z plotny ještě vmíchat skořici a vanilku, případně nějaký med/ sirup na doslazení.
  4. Grande finále: Nastrouhejte na kaši kvalitní čokoládu přidejte ovoce a všechno, co máte rádi. Já na kaši miluju banán, mražené a přes noc rozpuštěné višně v bio kvalitě (viz obrázek) z wild and coco, bean to bar čokoládu ajala, lyofilizované ovoce a ořechové či čokoládové krémy. Z wild and coco Vám doporučuji také kokosový karamel, který když necháte rozpustit na kaši, vytvoří naprosto výjimečnou chuť.

Nákup s výhodami

Wild and coco

Pro nákup s výhodami na e-shopu wild and coco zadejte:

  • při hodnotě nad 750 kč kód ZLASKYKSOBE
  • nad 1500 kč ZLASKYKSOBE+

NEZAPOMEŇTE se s nákupem registrovat a využijte 10% cashback na další nákupy.
Př. při nákupu výživných produktů za 500 kč dostanete zpět 50 kč na další nákup.

Lyopotraviny - KÓD PRO TEBE5

Při nákupu v eshopu Lyopotraviny.cz použij kód PROTEBE5, díky kterému vykouzlíte slevu 5%.

Věrnostní sleva

Při registraci do e-shopu Lyopotraviny.cz se hodnoty nákupů sčítají. Jakmile bude  celkový součet objednávek vyšší než 5000 Kč, tak na každou další objednávku obdržíš slevu 5%.

TIP: léto je tu a sezóna nám nabízí rozmanité klenoty

Mrkněte na aplikaci www.na-ovoce.cz a kodex sběrače a mrkněte, jestli některý z plodících keřů či stromů neleží třeba za Vašim kopcem.

Objímám 🙂
_DSC8176

Jana Zahradníková

Průvodkyně sebepoznáním

Další blogové příspěvky