Raw dort

Veganský raw dortík

Obsah receptu

Tento dort jsem dostala od mé blízké osoby jako překvápko na narozeniny byť pokyn zněl „s ničím se nedělej, užijeme si společný čas u čaje“. Takže v Míšině (autorka) světě to znamenalo 4 druhy dobrot a 2 druhy čajů k tomu, který jsem postupně testovala a půl kila jsem si ještě vezla na svačinu na další den. No není to boží? Nedokážu si představit, co by se stalo, kdybych jí poprosila o to, aby něco upekla! 😀 

Korpus

Konzistence korpusu – hutná, „dobře ukrojitelná vidličkou“, sladká, mňam !!!
janazahradnikova-raw-dort-022024-2
zdroj: lyopotraviny.cz

Krémová vrstva

Tento krém se perfektně hodí k tomu základu, který je sladší.
Samozřejmě podle toho jakou zvolíte čokoládu bude krém více či méně sladký. Pro milovníky kvalitní čokolády, doporučuju nechat dle receptu. Se 100% čokoládou mi přišel luxusní. Opravdu ho krásně dorovnává ten sladký korpus.
Dejte však na své preference.
janazahradnikova-raw-dort-022024-3
zdroj: holybaby.cz

Postup, píše Míša

Nejprve jsem si dala do mrzáku koko mléko, abych oddělila tuhou část od té tekuté.

Spodní část dortové formy jsem vystlala pečícím papírem.

Do mixéru jsem umístila oříšky, kokos a pomixovala. Potom jsem přidala datlovou pastu a oříškové máslo. Opět jsem vymixovala. Na závěr jsem vmíchala/vymixovala rozpuštěný kokosový olej.

Dala jsem do dortové formy a dala do mrazáku.

Mezitím jsem si vytáhla kokosové mléko, tuhou část dala na pánev a nechala rozpustit. Potom jsem přidala čokoládu a míchala dokud se vše nespojilo v krémovou konzistenci.

Poté jsem vytáhla korpus z mrazáku, vylila na něj krémovou vrstvu a nechala vystydnout. Než úplně ztuhl (ale už nebyl tekutý) jsem dort posypala kokosem a nasekanými oříšky.

Dort uchováváme v lednici, dejte nám vědět jak chutnal, protože když by chutnal, tak Vám tu nechám třeba něco dalšího 🙂

S Láskou, Míša.

janazahradnikova-rawdort-032024-7
Po vhodných a zdravých surovinách koukněte na lyopotraviny.cz a wild and coco

TIP:
Každá datlová pasta se chová jinak. Pokud máte tuhou pastu, dejte ji na 30 min namočit a vodu poté slijte. Myslete na to, že může pustit trošku sladkost. Může taky natáhnout vodu – možná budete muset přidat více „sušších ingrediencí“. Volba formy je na Vás. Pokud zvolíte tu nejmenší, korpus a krémová vrstva bude vyšší. Já zvolila střední formu, aby korpus nebyl tak vysoký.

Pokud máte kokosové chipsy, tak vymixujte prvě ty a pak postupně přidávejte zbytek surovin. Záleží jak velký máte mixér nebo sekáček. Kdyžtak dávkujte po částech a vždy v misce smíchejte.

Volba oříšků a oříškového másla je na Vás. Když zvolíte kešu, dort bude jemný a sladší. Pokud zvolíte arašídy, tak počítejte s tím, že oříšky jsou chuťově výraznější.

Lyopotraviny

Lyopotraviny jsou poctivá česká firma s nadstandardní kvalitou nabízených surovin.
Byla jsem ve výrobně a znám hodnoty a filosofii této rodinné firmy.

Lyofilizují ovoce poctivě, to znamená, že proces trvá cca 3 dny (oproti mnoha jiným firmám, kde lyofilizuje ovoce i za třetinu času). Sice je finální produkt dražší avšak ovoce je lyofilizované správně (dlouho a na nízkou teplotu). Jedině tak dojde k zachování velké části živin a vy nejíte znehodnocený ale výživný produkt.

Nákup s výhodami

Lyopotraviny - KÓD PRO TEBE5

Při nákupu v eshopu Lyopotraviny.cz použij kód PROTEBE5, díky kterému vykouzlíte slevu 5%.

Věrnostní sleva

Při registraci do e-shopu Lyopotraviny.cz se hodnoty nákupů sčítají. Jakmile bude  celkový součet objednávek vyšší než 5000 Kč, tak na každou další objednávku obdržíš slevu 5%.

Wild and coco

Pro nákup s výhodami na e-shopu wild and coco zadej kód:

  • při hodnotě objednávky nad 750 kč kód ZLASKYKSOBE
  • př hodnotě objednávky nad 1500 kč ZLASKYKSOBE+

NEZAPOMEŇ se s nákupem na wild and coco registrovat a využijte 10% cashback na další nákupy.
Př. při nákupu výživných produktů za 500 kč dostanete zpět 50 kč na další nákup.

Ať Vám chutná, zdravíme s Míšou 🙂

Jsem (divo)žena, co se skrze svůj vlastní příběh stala průvodcem na cestě ke zdraví mnoha lidem se zdravotními dysbalancemi. Začalo to výživou no rychle to překročilo i do jiných sfér. Provázím lidi na cestě k životu v souladu se sebou, tedy ve zdraví. Jako nástroje při provázení klientů mi slouží nikdy nekončící cesta studia, správné návyky, soucit, moudré otázky a pokora.

Jana Zahradníková

Průvodkyně sebepoznáním

Další blogové příspěvky