Retreat 3

Retreat 3 (velké téma stres a strachy)

Kde začít, slovy “dechberoucí, láskyplný, opravdový a léčivý, plný smíchu i slz, plný otázek i odpovědí, plný strachů i důvěry, plný výstupů z komfortní zóny i relaxace. To byl náš další Retreat na téma strachy a stres.

Popíšu Vám malou ochutnávku a poohlédnutí:
Jako každý Retreatek přijíždíme s Katy o den dřív ( po cestě si dáme dobré jídlo – třeba burger, podebatujeme o životě) a chystáme celý prostor, dárečky, zdobíme chatu a ladíme se :). 

Pátek

V pátek jsme zahájily retreat kromě obejmutí a ubytování také společným zahajovacím kruhem, kde každá vyslovila záměr a s čím přijíždí, je to vždy i zároveň taková organizační hodinka. 

Následoval Tea break, kde si ženy pochutnaly na přichystaném občerstvením. Tentokrát jsme měly tradiční retreatový perník (recept zde), jesenické lyo ovoce a kvalitní čaje, pampeliškovou kávu či klasickou kávu.

Děkujeme Lyopotravinám a Tomchai za Vaše klenoty, chceme pro naše ženy to nejlepší a tohle je jasná volba.

Pokračoval první blok, kde jsme si zvědomovaly, jak funguje naše nervová soustava, mozek, myšlení, vědomí a podvědomí a co vnímám za důležité na cestě k mentální odolnosti – sebepoznávání.

Zakončily jsme to vedenou meditací a také výtvarným cvičením – které odráželo naše filtry vnímání skrze které si tvoříme naši subjektivní realitu.

Následovala večeře a trans pod vedením Katy, která ženy provedla skoro hodinovou hlubokou relaxací, otevírající brány podvědomí. Ženy se uvelebily na karimatkách, v přítmí a bezpečí se nechaly unášet hlasem a hudbou a zrelaxovaly tělo i mysl. 

Následoval přesun do postýlek naší krásné chaty, dobrou noc :). 

Sobota

Sobotní ráno začalo v 7:00 hodinovou meditací mandala, kde se ženy pořádně zapotily a zároveň se dotkly sebe zase z jiné roviny. Po mandale se ženy mohly jít sebepoznávat skrze chladovou terapii / otužování. Krásně nám svítilo sluníčko na vyčištěné jezírko mezi obrovskou skálou.

A hurá na snídani, snídaně jsou vždy formou rautu.

Po snídani následoval 2. blok, ten byl zaměřený na emoce a návyky pro podporu mentální odolnosti, naučily jsme se dvě základní NLP techniky do každodenního života.

Jako lusknutím prstu je tu oběd.

Po obědě následovaly rodinné konstelace s Katy, kde si některé ženy mohly postavit svoji vlastní konstelaci a porozumět v šíři i hloubce své situaci. Ostatní pozorovatelé se mohli učit skrze každý příběh a taky se zapojili do rolí, který situace žen obsahovaly.

Následovala svačinka a čas pro sebe – sauna, procházka, integrace informací.

Uuuuf to už je opravdu sobota večer? To byla naše reakce nad uvědoměním, že za chvíli se jde na večeři a pak už nás čeká večerní program.

Večerní program je pokaždé jiný, tentokrát jsem ladila do plynoucího moodu, manter, uvolnění a napojení na sebe.
Ženy měly v programu zahrnutý i oheň, praktické cvičení a hrneček rituálně připraveného Tomchai Honeybush, který jsme se záměrem nalévaly a popíjely. Součástí našeho cvičení “co chceš místo toho, co nechceš” byl i dar z netoxické domácnosti – (nejen) body butter. Kterým se ženy vědomě mohou mazat a připomínat si mesage z večerního programu.

Program jsme zakončily tancem a lehkou “Pártoškou” :)))

Děkujeme Míši za krásné dárečky z netoxickadomacnost.cz. Je to e-shop, ze kterého nakupuji vše do domácnosti i všechnu péči o pleť, tělo, vlasy i dekorativní kosmetiku. 

Neděle

Začaly jsme ranním tancem a otužováním, pokračovaly snídaní a následovalo QA. Z naší “čaropixle” jsme vytahovaly dotazy, které ženy napsaly a odpovídaly na ně.
Kdo chtěl, tak nám četl, popsal to, co si první den v prvním bloku vytvořil. Některé výtvory nenechaly oka suché, moc za to děkuji.

Následoval ZÁVĚREČNÝ KRUH

Tady už se mi opět mlží oči. Vidím, jak přicházíte do kruhu, vidím praskající oheň a nachystaná vykuřovadla, slyším hudbu, koukám na Katy a obě si uvědomujeme, že přichází loučení. Zpěv, chvějící se hlasy, slzy dojetí a prohloubené vrásky od smíchu, medvědí obejmutí. Vděčnost prosakuje celým prostorem, je tu konec retreatu …i přestože… jak to chodí, konce jsou nové začátky.

Cítím vřelost, lásku a vděčnost, když píšu tento text a z celého srdce chci poděkovat (a to platí napříč všemi retreaty).

Děkuji

Chci poděkovat Vám, ženy za vaše otevřený srdce a důvěru, sdílení, zranitelnost, ve které tkví ta největší síla, za spolutvoření jedinečné a bezpečné atmosféry ve které jsme se všechny do jedné mohly uzdravovat a vyživovat. 

Děkuji týmu None apartmány za péči a komunikaci, děkujeme kuchařům, kteří udělali své maximum a připravili jídlo z těch nejkvalitnějších surovin, co v okolí byly k dostání.

PS: Ta lekce s těstovinami, co jste nám připravili nás posunula mnohem víc, než jsme s Katy v první moment čekaly (to jen tak interně :D).

Děkuji Martince Oravové za její dar. Dar zachytit skrze fotografii emoce, autentickou atmosféru a mnohem víc. Marti, Tvůj rukopis je unikátní. Do teď nechápu jak to děláš, že si Tě během focení většinou vůbec nevšimnu :). Sledujte na IG.

Děkuji mé milované Katy, děkuji za to, že Tě mám ve svém životě.
Je krásný, s jakou lehkostí (i přes všechny výzvy) většinu času plyne naše organizace a spolutvoření. Ušly jsme obrovský kus cesty a já se nekonečně těším jaký spolu ještě ujdeme.

Tahle fotografie už ani nemohla vystihnout lépe to, jak moc podobné a zároveň jiné jsme.
Podobné a jiné zároveň? Ta věta možná na první pohled nedává smysl, ale nám dává absolutní smysl. Každá jiné spektrum živlů, kteří se doplňují…

Vzpomínám si…mmm že TÉMA živlů nás po cestě domů docela nadchlo…viď, drahá?
(Že by ten srpnový retreat nebyl poslední?…Kdo ví…)

Bude to náhoda, že je Katy narozená ve stejné datum, jak můj manžel a já o 3 dny později, než její manžel? 😀 Tak ale.

A když už jsme u děkování, děkuju Tomovi, manželovi (děkuji Lásko), který tu moji nekonečnou svobodu a tvoření (a taky věčný ježdění někde :D), nebrzdí, naopak “dělej si co chceš, bude mi smutno ale hlavně buď šťastná Lásko” je věta, kterou vím, že není automatické slýchávat. Děkuji mým předkům a rodině, bez Vás bych nebyla, bez Vás by nebyly retreaty. Děkuji Sobě.

Pokud vás retreat zaujal pojeďte s námi na RETREAT 4.

Pro sebe, relax, volný čas, prostor pro nové zkušenosti

4 denní prožitkový retreat ŽIVOTNÍ ENERGIE se mnou a Katy v oáze inspirace – Farmě Lovětín. Tohle se nedá popsat, tohle musíte prostě zažít, ženy. Zpětné vazby z předchozích retreatů nás motivovaly uspořádat další.

  • 4 denní pobyt na Farmě Lovětín (www.farmlovetin.com)
  • plná penze v podobě kvalitní funkční stravy
  • přednášky, workshopy
  • překvapení
  • dárečky 
Fotky jsou zatím z retreatů 1, 2 a 3, ale brzy dodáme z místa „činu“ – z Farm Lovětín, na který se můžete podívat na www.farmlovetin.cz 
"Je krásné být ženou, tak dělej co cítíš a následuj vedení, vrať se k sobě zpět."
Marie Tylšarová (tentokrát osobně) a její slova nás budou provázet i na retreatu č. 4 - těšíte se?

Jsem (divo)žena, co se skrze svůj vlastní příběh stala průvodcem na cestě ke zdraví mnoha lidem se zdravotními dysbalancemi. Začalo to výživou no rychle to překročilo i do jiných sfér. Provázím lidi na cestě k životu v souladu se sebou, tedy ve zdraví. Jako nástroje při provázení klientů mi slouží nikdy nekončící cesta studia, správné návyky, soucit, moudré otázky a pokora.

Jana Zahradníková

Průvodkyně sebepoznáním

Další blogové příspěvky

Objednávkový formulář

RETREAT

Pro objednání prosím vyplňte objednávkový formulář. Na základě formuláře vám zašleme fakturu a rezervujeme místo. Veškeré další podrobnosti vám budou předány v informačních e-mailech před konáním akce.

Skvělé! Formulář odeslán 👍🏻

Na e-mail jsme Vám zaslali kopii. Pokud e-mail nedojde do 5-ti minut, zkontrolujte složku SPAM nebo PROMO.