Retreat ženy (k) sobě

Nahlédnutí - Retreaty ženy (k) sobě

S mojí spřízněnou duší, Katy, tvoříme něco nádhernýho… edukačně-prožitkové retreaty pro ženy.
Pojď k sobě, odpočinout si, být v autenticitě, v bezpečném prostředí podobně naladěných žen, na krásném nově zrekonstruovaném míste, None Apartmány v Jeseníkách. Prohlub znalosti, osvoj nové dovednosti a uvolni se s námi.

Každá jedna z nás do retreatu vnáší kvality a dary, které kultivuje a rozvíjí ve své osobní praxi a vnímám, že to vytváří prostředí, ve kterém se ženy mohou uvolnit, otevřít, obohatit, odpočinout si, načerpat nepoznané, vyřádit i uzdravovat.

Cítím obrovskou vděčnost, děkuji že mohu, že můžeme a děkuji ženám, které nám dají důvěru a spoluvytvářejí atmosféru celého retreatu. Atmosféru, po které se nám vždy s Katy stýská ještě týdny.❤️🥹

Témata a místo

Témata retreatů jsou pro rok 2023 – 2024

  • září 2023 – stres a strachy (proběhl), Jeseníky
  • leden 2024 cyklus života a ženy (proběhl), Jeseníky
  • AKTUÁLNĚ duben 2024 stres a strachy II, Jeseníky, None Apartmány, Branná, cena: 7200 Kč
  • srpen 2024 energie života, 4 dny, připravujeme, Farm Lovětín

Aktivity na retreatu

Zábavná teorie

Každý retreat je postaven programu, který zahrnuje čas pro edukaci, prožitky i integraci nového/ nově poznaného.

U retreatu stres a strachy jsme začali anatomicko-fyziologickým okénkem, aby účastnice pochopily, co je to stres a strach, jak jsou tyto pojmy provázané, jak se náš organismus chová při stresové reakci, jaký je rozdíl mezi akutním a chronickým stresem, z čeho se skládá náš mozek, jak funguje nervová soustava, jaký dopad má nesprávně regulovaná stresová odpověď organizmu na naše životně důležité systémy a taky jak je celé téma stres a strachy propojeno s našim vlastním filtrem, skrze který koukáme na svět a s našim sebe-vědomím.

Probíráme také stravu a nutraceutika či doplňky, vhodné při vysoké stresové zátěži.

Na retreatu cyklus života a ženy si povídáme v tomto bloku teorie na téma hormony, cykličnost, ženství a o tom, co všechno cykličnost podporuje či naopak dysregulace a jaké to má reálné dopady. Taktéž jak naši přirozenou cykličnost podpořit (návyky) a hlavně jak ji využít ve svůj prospěch v běžném každodenním reálném životě.

Žena, to jsou 4 silné moudré síly v jednom těle, na jaře panna, v létě matka, na podzim stařena a v zimě vědma/stařena. Každý archetyp a taky hormonální hladina v sobě nese unikátní esenci, kterou když budeme znát, umět jí využít, pak se nám bude fungovat ve větší lehkosti v jakýchkoliv vztazích, především v tom, který máme sami se sebou.

Smysluplná praxe a prožitky

Velkou část retreatu věnujeme prožitkům a integraci do praxe. Protože co by změnila informace bez implementace do praxe?

Dechové cvičení, vizualizace, cvičení v rámci neurolingvistického programování, sebezkušenostní cvičení, konstelace, otužování, tanec, rituály, to vše v bezpečném ženském kruhu pod jednou střechou.

Pospolitost

Láskyplný prostor, který umí vytvořit žena je něco tak nepopsatelného…a teď si představte 30 žen pod jednou střechou s dobrým záměrem, divím se, že z toho nebyla polární záře, protože oba dva proběhlé retreaty končily láskyplným obejmutím a u většiny i procvičením slzných kanálků :).

Doteky, kruhy, tanec, sdílení, otevřenost, autenticita a taky pořádná sranda a párty po kakau.

Výživné jídlo, pitný režim a mlsání - plná penze

Jídlo navrhujeme s ohledem na potřeby žen s možnými alergiemi a intolerancemi a taky s požadavkem na maximální možnou výživnost. Proto si ženy vybírají většinou ze 2 jídel (vegetariánská/ masová varianta) a většina surovin je zajištěna od místních farmářů.

Snídani tvoří švédské stoly, na kterých najdete př. ovesné lívance, kváskový chléb, máslo, sýry z farem, domácí fermenty nebo sladkou variantu kaše, jogurtu, ovoce a nejrůznějších semínek a oříšků.

Na oběd vybíráte například mezi pečeným kuřátkem a salátem z černé čočky s pečenou zeleninou a fetou. nechybí ani sezónní pokrmy.

Vždy je jedno z jídel bez lepku a bez masa.

Svačinku nám pokrývá nějaká zdravá forma buchty, lyofilizované ovoce z poctivé české firmy z jeseníků lyopotraviny.cz, čerstvé ovoce a čekanková káva či různé druhy čajů.

Na posledních retreatech nám společnost dělaly čaje od značky sonnentor a milovaný Tomchai, jejich assam, honeybush a kakao masala.

"Je krásné být ženou, tak dělej co cítíš a následuj vedení, vrať se k sobě zpět."

Čas pro sebe

Pro sebe, relax, volný čas, prostor pro nové zkušenosti

Na retreatu je kromě organizované části také část “čas pro sebe”, ve kterém ženy dělají co chtějí.

Odpočívají, čtou, sdílejí a konverzují, saunují se, otužují, meditují, řádí na lopatách ve sněhu, prostě dělají to, co je volá :).

Podpora, sdílení, empatie, autenticita

Každá žena je jiná, každá je originální a úžasná přesně taková jaká je.
Nic není povinné, ani oblečení, ani zapojení se do programu, ani sdílení, nic. Vše je pouze doporučené, dobrovolné s respektem a ohledem na potřeby každé ženy.

DĚKUJI ZA TEBE DRAHÁ

Jsem nekonečně vděčná za to, že můžeme retreat tvořit právě v této dvojici, s mojí spřízněnou duší, milovanou bytostí Katy.
Jsme tak jiné a zároveň tak sladěné, že to vytváří nádhernou synergii, vzájemně se posilujeme a rozvíjíme v mnoha ohledech.

A jak se zpívá v naší milované písničce, „je krásné být ženou, tak dělej co cítíš a následuj vedení, vrať se k sobě zpět“, pojď se s námi vrátit zpět k sobě. Tětíme se na Tebe, 
S obrovitánskou Láskou a vděčností, lehkostí a spontánností,

Jani a Katy

Je čas dát se na první místo :).

Další blogové příspěvky

Objednávkový formulář

RETREAT

Pro objednání prosím vyplňte objednávkový formulář. Na základě formuláře vám zašleme fakturu a rezervujeme místo. Veškeré další podrobnosti vám budou předány v informačních e-mailech před konáním akce.

Skvělé! Formulář odeslán 👍🏻

Na e-mail jsme Vám zaslali kopii. Pokud e-mail nedojde do 5-ti minut, zkontrolujte složku SPAM nebo PROMO.