Lahodné a kvalitní čaje tomchai

Pečlivě vybrané směsi čajů, koření a bylinek

TOMCHAi

Lahodné, originální ajurvédské směsi kvalitních čajů a bio koření. Namíchané ručně, s láskou, s respektem k životu, lidem a přírodě.

Pro běžné popíjení ale i pro podporu správného trávení (podpora peristaltiky, přírodní karminativum – podpora při nadýmání), imunity, relaxaci nervové soustavy, kardiovaskulárního zdraví i pro dodání energie do nového dne, vyber si ten který právě potřebuješ, napsala jsem Ti ke každé směsi své osobní doporučení.

🍵 Oblíbené produkty od TOMCHAi:

Jelikož Tomchai směsi moc doporučuji při dysbalancích v oblasti trávení ale nikde jsem o tom nepsala, rozhodla jsem se Vám sepsat pár užitečných informací ke každé směsi. 

TOMCHAi: GOOD ViBES – Darjeeling

Obsah směsi: darjeeling*, kardamom*, koriandr*, fenykl*, máta*, růže*, vanilka 

Směs darjeeling je vhodná pro ty z Vás, kteří si chtějí dopřát nejen lahodnou a energizující směs čaje po ránu ale také potřebujete podpořit zažívání. 

Doporučuji pít v dopoledních a poledních hodinách pro obsah teinu.

Kardamon, fenykl i máta jsou totiž vhodné (nejen) právě při stavech dysbalancovaného trávení, jako jsou nadýmání, plynatosti a zažívacím křečím

Máta obsahuje silicie, jednou z nich je známý 
mentol, který napomáhá relaxovat hladkou svalovinu a tím tak může zmírňovat právě zmíněné křeče způsobené nadýmáním a plynatostí.Navíc působí antibakteriálně a podporuje zdraví (nejen) orální dutiny i dýchacích cest. 

Fenykl má své místo taktéž u lidí s nadýmáním a křečemi v trávicím traktu. Napomáhá při potížích s horními cestami dýchacími (infekce, zahlenění), tyto vlastnosti jsou připsány složkám trans-anetol a fenchon. V lidové medicíně se používá na podporu laktace nebo menstruace.
Výtažky z fenyklu jsou účinné proti candidě a některým bakteriím, např, stafylokokům. 

Černý čaj darjeeling obsahuje theobromin, theofilin, polyfenoly, éterické oleje i vitaminy a minerální látky, př. mnoho vitaminů ze skupiny B, měň či zinek a mnoho dalších.

Všechny tyto látky, byť v malém množství, dělají z této směsi dobrý důvod, proč jej zařadit na seznam pitného režimu ať už jako prevence či podpora při neduhám v trávicím traktu.

TOMCHAi: iNDiAN MASALA – Assam

Obsah směsi:

Tento kousek Vás opravdu zahřeje a podpoří blaho (nejen) v trávicím traktu těch, kteří trpí na nadýmání spojené s nepravidelným vyprazdňováním.

Doporučuji po čas dne, nikoliv před spaním. Směs Indian Masala má pro obsah assamu energizujícístimulační účinky, proto jej nepijte, stejně jako darjeeling před spaním ale jako součást denní rutiny. 

Assam je pravý černý indický čaj, který má antioxidační a baktericidní účinek, díky přítomným flavonoidům.

V této směsi najdeme zázvor, výborné přírodní prokinetikum, napomáhá v motilitě (pohybu) našim střevům a tím podporuje pravidelné vyprazdňování. Lidé kteří trpí na zácpy by mohli sáhnout pro podporu v pitném režimu právě po směsích s obsahem zázvoru, skořice či hřebíčku. Zázvor ale podporuje nejen zdraví našeho trávení ale také imunity. Jeho těkavé oleje, fenolové sloučeniny – gingerol a šagoj mají prospěšný a podpůrný efekt v boji proti infekcím bakteriálním, virovým i těm způsobené plísněmi. 

Hřebíček (spolu se zázvorem) je známý pro svůj prospěšný vliv na kardiovaskulární systém, prokrvuje tělo, působí proti nadýmání. Má také pozitivní vliv na zdraví orální dutiny a horních cest dýchacích. Při zánětech v dutině ústní je vhodné pocumlávat hřebíček přímo v ústech či popíjet a proplachovat ústa právě čajem z hřebíčku. 

Kardamon už znáte z Daarjeling směsi avšak připomenu jeho prospěšné protinadýmavé účinky.

TOMCHAi: iNDiAN MASALA – Honeybush 

Obsah směsi:

Zahřátí, relax, podpora zažívání, imunity, dýchacích cest a lahodná chuť BEZ TEINU. Směs nese název od po medovém keři honeybush z jihoafrické republiky. Svým složením je podobný Assamu.

Medová chuť honeybushe spolu s vybraným kořením (já tam cítím výrazný zázvor a pepř) Vás přenese do houpací v polostínu africké bujné přírody, kde můžete zrelaxovat.Tato směs je mi velmi blízká a stala se mojí fvoritkou. Jak se říká, podobné přitahuje podobné :). Lahoda!

Jelikož Honeybush neobsahuje tein, směle jej doporučuji ve večerních hodinách. 
Navíc se u přímo u čaje honeybush popisují prospěšné relaxující účinky. Je vhodný i pro děti.

Protože tento keř vyloženě nesnáší jakákoliv chemická ošetření, potěší i ty nejnáročnější „eko-bio-chia“ uživatele. Honeybush miluje ryzí nefalšovanpu přírodu a roste pouze na pár místech na světě a to v prostředí strmých hor ve vyšších nadmořských výškách. 

A kdyby tam byla na místo badyánu meduňka, tak je to čaj přímo mě na míru. 

TOMCHAi: KAKAO MASALA

Baru, Tomi, díky za tuhle smysluplnou dávku afrodiziaka, průdovce a Lásky v podobě Vaší KAKAO MASALY, jedinečné kombinace svého druhu.

Jedná se o ceremoniální kakao vzácné odrůdy Piura Blanco rostoucí v permakulturních lesích na úbočí čistých Peruánských hor s velmi jemně pomletou BiO směsí koření: skořice, zázvor, kardamom, badyán, křebíček a pepř a keře Honeybush té nejvyšší kvality s intenzivní medovou chutí a štiplavostí.

Zbožňuju tu kořeněnou chuť která prostupuje každým lokem tohoto úžasného kakajíčka.
Přeji Vám ze srdce, ať jsou Vaše záměry při ceremoniích naplěny přesně tak, jak potřebujete.

🛒 Pro nákup s výhodami:

Při nákupu na tomchai.cz ????

j???

pro slevu ????

Články se zmínkou produktů Tomchai

Raw dort

Máte chuť na bio raw vegan dort bez cukru? Tak jste tu správně.

Cookies

Jednodušší už to být nemůže. Upečte si doma výborné a zdravé cookies s proteinem a čokoládou.

Lahodný Perník s jablky

Jak si připravit sytý, voňavý, veganský perník s jablky, čokoládou a lyofilizovaným ovocem? Tady je recept!

Amazonky na tripu

Je tu mezi Vámi někdo, kdo se chce poznávat, tvořit, meditovat a užívat si pohodu? Kdo v sobě chce probudit to hravé vnitřní dítě, které přesně vědělo, co a kdy potřebuje, co ho dělá šťastným a co je to autenticita a flow?

Nepřehlédni další srdcovky

Wugi

Čisté a dobře vštřebatelné produkty na všechny typy chronických potíží.

Netoxická domácnost

Protože lze mít čisto a být krásná i s ohledem na zdraví své i planety.

Nallu

Bosko-botky, které mě propojují se zemí a pomáhají procítit každý krok.

City Shaman

Bylinky od bylináře s velkým přesahem a hloubkou ve všem, co dělá v oblasti zdraví.

Chcete zařadit
zdravé návyky i do svého života?

Provázím lidi na cestě k životu v souladu se sebou, tedy ve zdraví.